Gümüşün Faydaları Saymakla Bitmiyor

Gündelik hayatta kullandığımız birçok eşyanın malzemesi olan gümüşün faydaları nı sizler için sıraladık.

Gümüş Vücuttaki Elektriği Alıyor

Takıdan hediyeliğe, teknolojiden süs eşyalarına kadar her alanda kullanılan gümüş elementi vücuttaki elektriği toplama ve vücudu rahatlatma özelliğine sahip. Oksitlenmeye karşı direnci yüksek olan gümüş bu özelliğiyle takıların yanında bilgisayar parçaları ve pil yapımında da kullanılıyor. Saf gümüşten yapılmayan imitasyon takılar ise uzun süreli kullanımda vücudu tahriş ediyor. Peki gümüşün faydaları arasında başka neler var?

Gümüşün Faydaları Jül Sezar’dan Beri Biliniyor

  • Gümüş bilinen ilk antibiyotik maddelerden. Jül Sezar döneminden beri bu özelliği bilinen gümüş, Roma’da su ve şarapları bakterilerden korumak için kullanılıyordu.
  • Aynı zamanda Romalılar, yanık tedavisi için küçük gümüş parçaları kullanıyorlardı.
  • Yüzyılda Avrupa’da yaşanan büyük veba salgınından yalnızca Çingeneler etkilenmemiş. Çingenelerin hastalık tedavisi için gümüşü küçük parçacıklara ayırıp damardan vücuda verdikleri biliniyor. Vebadan ve çeşitli birçok hastalıktan bu sayede kurtuldukları tahmin ediliyor.
  • Günümüzde de gümüş; sargı bezlerinden tıbbi ilaçlara kadar tıbbın çeşitli alanlarında kullanılmakta.

Vücut İçin Önemli

  • Gümüş elementinin iyonları kemik gelişimi için en gerekli olan maddelerdendir.
  • Aynı zamanda gümüş radyasyona karşı koruyucu özelliktedir. Günümüzde telefonlar, bilgisayarlar ve daha birçok teknolojik ürünün saçtığı radyasyonu düşünürsek öneminin ne kadar artmış olduğunu görebiliriz.
  • Hastalıklara iyi geldiği bilinir. Pek çok uzman tarafından ayak kokusu, şeker, sedef ve kaşıntısal hastalıkların çözümünde etkili olduğu savunulur.

Bunlar gibi pek çok konuda faydalı olduğu bilinen ve insanoğlunun binlerce yıldır kullandığı gümüş bugün hala hayatımızın içinde. Elbette sizler de gümüş takılar ile gümüşün faydaları ndan yararlanabilir, kendinizi yenileyebilirsiniz.

Gümüş Takı İyi Hissettiriyor

Gümüşün kimyasal ve fiziksel faydalarının yanında sosyal araştırmalar sonucunda görüyoruz ki, takı takmak da kişileri rahatlatan, mutlu hissettiren bir deneyim. Fark yaratan özel ürünlerin siparişi için online mağazamızı her zaman ziyaret edebilirsiniz. Sizler için saf gümüşten dizayn edilen birbirinden şık binlerce takı modelimize uygun fiyatlarla sahip olun!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: